Психологічна служба

  сторінка психолога

  Розмова з батьками

  Шановні батьки!

  Сприяйте і постійно контролюйте роботу своїх дітей.

  Визначте вдома постійне місце учня, де б йому зручно було виконувати домашні завдання, читати книги, газети. Світло має подати на книгу або зошит з лівого боку.

  Стежте, щоб учень вчасно йшов до школи і своєчасно повертався, контролюйте, чи не було спізнень, пропусків.

  Вимагайте, щоб учень сідав за уроки у передбачений режимом час, працював сумлінно, уважно, після кожних 50 хвилин – 10 хвилин відпочинку.

  Не відривайте школяра від роботи під час виконання ним домашніх завдань, вимкніть радіоприймач, телевізор, не дозволяйте іншим заважати йому у роботі.

  Перевіряйте виконані письмові роботи, нехай учень розкаже вивчене своїми словами, відповість на запитання.

  Майже щоденно продивляйтеся щоденник учня, перевіряйте, чи всі уроки записані в ньому, які оцінки одержано, які зроблено зауваження.

  Виховуйте любов до навчання і школи, повагу до вчителя, старших.

  Не критикуйте при дітях учителя, школу. Про помічені недоліки в роботі вчителя, школи кажіть самому вчителю, директору школи.

  Частіше розмовляйте з учнями про те, що було в школі цікавого, що заважає йому краще навчатися, давайте поради, діліться з ним досягненнями у своїй роботі.

  Один-два рази на місяць відвідуйте школу, розмовляйте з учителями, класним керівником про успішність і поведінку учня, виконуйте їх поради.

  Обов’язково відвідуйте всі батьківські збори, лекції, використовуйте запропоновані поради, допомагайте у роботі батьківського комітету.

  Не допускайте в сім’ї сварок, грубих слів, обману.

  Не посилайте дітей купувати цигарки, спиртні напої.

  Давайте можливість сину чи доньці один раз у тиждень ходити в кіно, привчайте слухати музику, читати художню літературу, газети, виховуйте інтерес до образотворчого мистецтва, фізкультури.

  Передплачуйте дітям газети, журнали, заохочуйте, щоб вони розповідали вам новини.

  Як мотивувати дитину до навчання після канікул

  Зовсім скоро пролунає шкільний дзвінок, але чи готова ваша дитина до наступного навчального року з контрольними роботами, творами, іспитами? Після довгого, неквапливого літа деякі діти потребують додаткового стимулу, щоб знову захотіти піти до школи, передчуваючи щось нове і цікаве. Ви можете заохотити дитину і зробити це у цікавій формі! Скористайтеся наступними десятьма мотиваційними порадами щодо навчання учнів, і ви неодмінно надихнете дитину на нові звершення.

  Просто запитайте!

  Запитайте у дитини, що її може захопити і зацікавити, а також про існуючі, на її погляд, перешкоди. Будьте готові приділити достатньо часу, щоб дійсно вислухати її до кінця. Нехай дитина розповість, що в школі приваблює найбільше та викликає особливий інтерес. Зверніть на це увагу.

  Проведіть «аукціон».

  Придбайте найпотрібніше шкільне приладдя: барвисті ручки, олівці, яскраві та незвичайні пенали, зошити з малюнками відомих і популярних серед дітей мультфільмів. Запросіть однокласників вашої дитини на ігровий «аукціон», на якому діти, використовуючи іграшкові гроші, зможуть брати участь в торгах і купувати ті речі , які найбільше сподобалися, щоб потім наповнити ними свій шкільний рюкзак.

  Ознайомтеся з майбутньою навчальною програмою вашої дитини,

  рекомендованим списком літератури, який потрібно прочитати, цікавими темами, що будуть вивчати на уроках. Дізнайтеся: можливо, деякі художні твори були адаптовані кінематографами або шкільні предмети представлені в програмах на телебаченні (наприклад, ви можете подивитися науково-популярну передачу «Руйнівники легенд»).

  Придумайте розваги, як доповнення, до основного навчання дитини.

  Відображайте діалог.Використовуйте спеціальну білу дошку або панель вашого холодильника, щоб поставити дитині запитання чи записати підбадьорливе і надихаюче висловлювання про перший тиждень нового навчального року. Напишіть, наприклад, так: «Ти познайомишся з новими однокласниками!» або запитайте його: «Хвилюєшся, що у тебе буде новий учитель?». У будь-який час ваша дитина може підійти до цієї дошки або панелі та написати відповідь, висловивши свої почуття, побоювання та хвилювання.Інтер'єр дитячої кімнати.Нові образи стимулюють дітей, так чому б вам не оновити оформлення кімнати вашого учня? Змініть дизайн кімнати,переставте меблі та прикрасьте робоче місце пізнавальними наклейками на стіні, новим календарем або журнальним плакатом з його улюбленими музикантами.

  Сприяйте позитивному настрою.

  Згадайте про шкільні досягнення дитини в минулому навчальному році: високі оцінки, призи на конкурсах або медалі за перемогу на спортивних змаганнях. Сконцентруйте свою увагу на її попередніх досягненнях, щоб пробудити бажання досягти успіху в новому навчальному році.

  Дослідіть актуальні проблеми.

  Поговоріть з дитиною про нинішній стан школи. Наприклад, запитайте: «Кажуть, пропонують зменшити порції в їдальні тавилучити деякі продукти з меню?.. Чи вистачає у вас комп'ютерів?.. Яке освітлення у вашому класі?». Попросіть дитину висловити свою думку на різні нагальні проблеми, не лише особисті, а й ті, які стосуються школи. Бажано, щоб їй не захотілося залишитися осторонь, а взяти участь у позаурочних заходах і посильно допомогти школі.Створіть «дерево досягнень».

  Придумайте «дерево досягнень», на яке ви зможете прикріплювати і демонструвати досягнення своєї дитини.

  Намалюйте на аркуші ватману дерево з численними коричневими гілками і виріжте жменьку «листя» з кольорового зеленого паперу. Кожного разу, коли дитина буде відчувати, що в процесі навчання вона чогось досягла, наприклад, успішно виступила на репетиції чи змогла вирішити складну геометричну задачу, вона може записати це на листочок і прикріпити на дерево. До кінця першого семестру його дерево буде схоже на вражаючу густу, пишну крону!

  Будьте спокійні.Перед початком нового навчального року скажіть своїй дитині такі напутні слова: «Намагайся кожен день дізнаватися щось нове! І пам'ятай: кожен твій день неповторний!».

  Існує безліч способів пробудити у вашої дитини зворушливе передчуття нового навчального року. Ці поради – лише тільки початок!

  КОРИСНІПОСИЛАННЯ

  ЗНАЙТИНАС

  © 2022 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"