Поради психолога.

  Стрес у дитини. Як подолати?
  Як же допомогти дитині подолати її переживання правильно?
  Переживання дітей різні в залежності від їх віку.
  Спочатку діти засмучуються через втрачену або зламану іграшку, потім через сварки з однолітками, в школі - через погані оцінки або, навпаки, не викликали до дошки, коли готовий.
  Все це окремо може здаватися нісенітницею, але поступово, накопичуючись і накопичуючись, є ризик того, що ці переживання виростуть в стрес. А стрес у дітей проявляється у вигляді агресії до оточуючих.

   

  Часто діти замикаються і не хочуть нічого говорити, не чуючи підтримки, безпеки і любові. Знаючи, що їх чекає покарання, вони починають брехати, віддалятися від батьків. Через це страждають всі.
  Батьки не мають душевного зв'язку зі своєю дитиною. Діти залишаються наодинці зі своєю проблемою, вважаючи, що вона засмучує батьків, що вони незадоволені нею, що для них важливо не вона, а її ідеальні вчинки і хороші оцінки.
  Як дитина в цьому випадку буде ставитися до навчання в школі?
  Як допомогти?
  1. Не тисніть, не потрібно відразу розпитувати, що трапилося?
  Відновіть дихання
  • При виникненні почуття тривоги, невпевненості, хвилювання, негативу одну долоню покладіть на чоло, а іншу - на потилицю.
  • Зробіть кілька глибоких рівних вдихів і видихів, подумайте про свою проблему.
  • Посидьте, так - просто посидьте так з рівним диханням декілька хвилин. Якщо виникло позіхання, то це означає, що тіло вже позбавляється від напруги.
  • Через деякий час Вас відпустить. Просто відпустить. Захочеться видихнути, позіхнути. ВСЕ.
  Що відбувається: коли рука торкається до чола, відбувається приплив крові, вона починає краще циркулювати по лобовим частинам мозку. У цій ділянці мозку відбуваються аналіз, усвідомлення і оцінка проблеми, і визначаються шляхи виходу з такої ситуації. На потилиці розташована зона, яка сприймає візуально ті образи, які потім зберігаються в нашій пам'яті. Прикладаючи до цієї області долоню, ви стимулюєте кровообіг і "стираєте" проблеми, образи, негативні ситуації. Завдяки глибокому диханню, в кров надходить кисень, повітря вентилюється - і з організму випаровується негатив, ви знову налаштовані на себе, а не на проблему.
  Вікових обмежень немає. У дітей спрацьовує швидше, а підлітки кажуть: "приклади до моїх проблем руки".
  2. Попросіть дитину закрити очі і уявити, згадати ситуацію з життя коли вона була щаслива, радісна, коли їй було весело, добре і спокійно.
  3.Емпатія - обійміть, дайте відчути, що дитина важлива, потрібна і їй нічого не загрожує, що Ви на її стороні, почуття захисту.
  4. Тепер можете запитати чи не хоче Ваше чадо розповісти про те, що трапилося. Коли дитина розповість, що сталося, поясніть, що розумієте її хвилювання. Так, це сталося, але треба сприймати це як урок, а в наступний раз у такій ситуації вона вже буде готова і все буде інакше. А такі уроки роблять нас сильнішими. Розгляньте ситуацію і подумайте разом, як можна реагувати, поводити себе наступного разу. Головне батькам тримати рівний тон і не зірватися на емоції. Після, обов'язково обійміть дитину. Обійми - це важливий елемент близьких відносин, під час якого відбувається тісний зв'язок між людьми, який супроводжується обміном емоціями.

  КОРИСНІПОСИЛАННЯ

  ЗНАЙТИНАС

  © 2022 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"