Куди звертатись у разі насильства?

Постраждала від насильства особа дуже часто відчуває себе повністю дезорієнтованою, не знає, як себе поводити далі та де шукати допомоги. Тому ми публікуємо список місць, куди треба звертатися у разі потрапляння у скрутне становище, що пов’язане з фактом насильства:

🔸Правоохоронні органи. Ви можете викликати поліцію за номером 102 або самостійно звернутися до райвідділу та написати заяву. Дуже важливо зафіксувати те, що трапилось.
    🔸Денні центри соціально-психологічної допомоги. Тут можна отримати комплекс соціально-психологічної та первинної правової допомоги.
    🔸Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. У Київській та Миколаївській області мобільні бригади надають допомогу учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин.
    🔸Медичні установи. Якщо йдеться про сексуальне або фізичне насильство, тут ви маєте отримати кваліфіковану допомогу та документування у медичній картці ознак того, що з вами сталося.
    🔸Департамент соціального захисту населення. У цій установі у вас приймуть заяву про вчинення насильства та скерують для отримання допомоги.
    🔸Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Тут ви можете отримати необхідні юридичні, психологічні та соціальні послуги. Якщо ви не маєте де жити, ця установа може допомогти з розв’язанням питання з місцем перебування.
    🔸Служба у справах дітей. Співробітники Служби допоможуть вам захистити права дітей, якщо вони є у вашій родині.
    🔸Суд. Залежно від ступені тяжкості насильства суд може до півроку обмежити доступ кривдника до вас та ваших дітей.
    🔸Центр безоплатної вторинної правової допомоги. Постраждалі особи мають право отримати послуги адвоката безкоштовно.
    Детальніше про кожну установу ви можете дізнатися за посиланням:

КОРИСНІПОСИЛАННЯ

ЗНАЙТИНАС